Devogeleer Emile
Eric De Cuyper12 08 1953 en Magda Van Cutsem 31 03 1955hebben op 19 september 2026 een bijzondere reden om te vieren. Het echtpaar uit Vlezenbeek is dan precies vijftig jaar getrouwd. Een gouden huwelijksjubileum, maar vooral ook een halve eeuw samenleven, cultuur beleven en zich inzetten voor het verenigingsleven.
Eric De Cuyper werd geboren op 15 augustus 1948 als tweede in een gezin van vier kinderen. Na zijn jeugdjaren, waarin hij actief was bij de BJB, de huidige KLJ, ging hij 42 jaar lang als zelfstandig technieker voor radio en televisie bij de mensen aan huis.
Zijn grote passie is wandelen. Zo nam hij maar liefst vijftien keer deel aan de Dodentocht in Bornem en bracht hij de 100 kilometer telkens tot een goed einde. Daarnaast heeft Eric een grote liefde voor het toneel. Hij stond op de planken bij de KLJ, de Roelandskring in Lennik en het Vlezenbeeks Volkstoneel. Hij speelde bovendien mee in twee films. Ook in het Vlezenbeekse verenigingsleven is Eric al jarenlang een vertrouwd gezicht.
Van toneel naar huwelijk
Magda Van Cutsem werd geboren op 22 februari 1953 en groeide op als derde in een gezin van acht kinderen. Ook zij was in haar jeugd actief bij de BJB. Later werkte ze veertig jaar als bankbediende bij KBC.
Magda houdt van tuinieren en koken. Die laatste hobby bleef niet beperkt tot haar eigen keuken: ze gaf ook jarenlang kooklessen. Daarnaast zette ze zich bijzonder sterk in voor het culturele leven in Vlezenbeek en Sint-Pieters-Leeuw. Zo was ze dertig jaar voorzitster van het Davidsfonds Vlezenbeek. Ook was ze 35 jaar lid van de Leeuwse Cultuurraad, waarvan twaalf jaar als secretaris.
Het verhaal van Eric en Magda begon overigens niet op de dansvloer, maar op het toneel.
“We hebben elkaar leren kennen via het toneel. En van het een kwam het ander”, klinkt het met een glimlach.
De toneelpassie bleef hen ook na hun huwelijk verbinden. Samen waren ze actief bij het Vlezenbeeks Volkstoneel en in verschillende parochiale verenigingen. Ze delen bovendien nog een andere hobby: zingen. Samen maken ze deel uit van het parochiaal zangkoor van Vlezenbeek.
Nog altijd cultuur- en toneelliefhebbers
Eric en Magda kregen samen een dochter, Annelies, en een zoon, Pieter, die samen met Nathalie een gezin vormt. Intussen mogen ze ook genieten van hun kleindochter Juliette.
Vandaag zijn Eric en Magda met pensioen. Het tempo ligt misschien iets lager dan vroeger, maar stilzitten doen ze zeker niet. Ze blijven fervente liefhebbers van cultuur en toneel en volgen het verenigingsleven in Vlezenbeek met belangstelling.
Vijftig jaar huwelijk is voor hen dan ook meer dan een feestdag. Het is een moment om terug te kijken op een leven waarin familie, vriendschap, cultuur en engagement een belangrijke plaats kregen.
Devogeleer Emile